Ve zkratce

Obzvlášt široký člověk maskovaný v rouše ČSSD.

predseda_DSC_2396.jpgPoslanec Ing. Miroslav Váňasmějící se VáňaVáňa s cigeretou v ruce

Kdo je Miroslav Váňa

* Zlaté „vedlejšáky":

Sociálnědemokratický poslanec stojí v čele bytového družstva Družba,kde si třeba v roce 2006 vydělal vedle poslaneckého platu 232 204korun. Kromě toho byl Váňa zaměstnán jako poradce několika ministrů.

* Partnerka-asistentka:

Z příjmů si postavil rodinný dům, ten ale po rozvodu připadl bývalémanželce. Dnes žije s bývalou sekretářkou z Družby Bohuslavou Hrdou,která podniká v realitách.

* SPZ se čtyřmi nulami:

Po Pardubicích se Váňa prohání vozem Audi A6 s poznávací značkou zakončenou čtyřmi nulami.

* Napadení před volbami:

Mediálně se proslavil v květnu 2006, když oznámil, že ho před jehodomem napadl neznámý útočník. Měl mu způsobit otřes mozku a tržnou ránuna spánku. Spekulovalo se ovšem o tom, že se Váňa jednoduše opil aneudržel stabilitu.

* Zfalšované podpisy:

Někteří družstevníci podezřívají Váňovy lidi z korupce. Měli prýzfalšovat podpisy na plné moci tak, aby mohl stavební úřad vydat stavební povolení. Policie i státní zástupkyně konstatovali, že podpisysice nejsou pravé, ale trestný čin se nestal.

"Palmární účet" poslance Miroslava Váni

Pražské vrchní státní zastupitelství předalo policii podnět k šetření poslance za pardubický kraj Miroslava Váni. Poslanec je podezřelý z braní úplatků. Co to je ale za člověka, ten Váňa? V tuhle chvíli předseda krajské ČSSD a člověk, který rozhoduje na pardubicku o kandidátce do sněmovních voleb.

Kohopak asi doporučí jako vhodného kandidáta do poslanecké sněmovny? 

Kdo je poslanec Váňa?

Poslanec Váňa je pro širokou veřejnost absolutně neznámý a nevýrazný poslanec. O co bezvýznamnější je v parlamentu, o to je populárnější v Pardubicích a okolí a mezi místními podnikateli.

Dobře zneužitá dotace

 Celostátní média zaujal Váňa jen dvakrát. V prvém případě, když se mu podařilo zahladit u ministra financí Sobotky falešně zúčtovanou dotaci pro své stavební družstvo. Časopis Týden věnoval kauze celou stranu:"Hrdinou příběhu o téměř šestnáctimilionovém daňovém pardonu je nepříliš známý socialistický poslanec Miroslav Váňa. A také ostřílený zákonodárce a v té době ministr financí Bohuslav Sobotka. Společně se jim v roce 2004 podařilo zbavit problémů Stavební a bytové družstvo Družba. Za chyby ve vyúčtování státní dotace nařídil v roce 2001 finanční úřad družstvu vrátit dotaci (8,4 milionu) a navrch ještě zaplatit stejně tučnou pokutu.Družstvo s žádostí o ministerskou dotaci uspělo v roce 1999. Problém nastal při jejím vyúčtování. "Třeba lešení bylo postaveno jen jednou, přitom částka na ně figurovala ve dvou žádostech o peníze," popsal zádrhel, na který přišli berní úředníci, ekonomický náměstek družstva František Jirásek.... Osud sedmnáctimilionového trestu se začal měnit až v době, kdy se Váňa stal v roce 2002 poslancem. A jaký byl výsledek dvouleté korespondence mezi ministerstvem a družstevníky? Rozhodnutím odpuštěno 15,7 milionů, podepsán Bohuslav Sobotka. O podobných milostech se však běžným smrtelníkům může jen zdát…"

Populární podvodník a korupčník

 Váňovi spoluobčané na pardubicku to v internetové diskuzi glosovali těmito slovy: "Váňa je dobrý podvodník, shodou okolností ho moc dobře znám. A že se "Pochlapil" Slávek Sobotků? Není divu..." (Rusalka).Svého strýčka Váňu prostě všichni znají. I pokud jde o korupci. Váňa je totiž velký bojovník s korupcí - v tomto ohledu to je pro své okolí takový takový "kulturista teoretik" Šimka a Grosmana. Je totiž zřejmé, že ti kdo Miroaslava Váňu znají, neberou jeho moralizující výroky o korupci vážně. Jiné spoluobčany rovnou nadzvedává ze židle:"Váňo si ostuda!Váňo jsi odporný tlučhuba, ten článek "Korupce je s námi od kolébky", to myslíš vážně? Řekl bych, že od kolébky je korupce nepochybně s Tebou. Připadá mi to jako by Hitler psal o zhoubnosti nacismu. Nemysli si, že lidi nevědí, že bereš!" (Miloš Zeman, 8.11.2005)

Pokud jde o korupci, má poslanec Váňa pověst odborníka. Strýček Váňa je totiž populární svými telefonáty, kdy velmi upřímně paroduje Vlastu Buriana v roli koncipienta Ducháčka: A kolikpak mi pošlete na můj palmární účet? ptává se prý Váňa bez ostychu manažerů firem. A ti mu - Bůhví proč, posílají tu dvacet tu sedmdesát tisíc, jako pravidelnou gáži. Přiznám, že jsem si v rámci přípravy reportáže udělal malý průzkum - a pár firem obvolal a obeslal dotazem v textové zprávě - ze dvou telefonicky oslovených:Jeden popřel, že by Váňu znal - potkal ho prý dvakrát v životě. Jeden odmítl cokoli říctNa sms reagovali dva majitelé firem a výše uvedené vybírání palmáre potvrdili.

Musím říct, že se mi k dnešku podařilo sestavit seznam zhruba dvacítky firem, které pana Váňu živí. Tady musím poděkovat těm, co Váňu zapřeli. Přestože ho údajně neznají a nic mu prý neplatí, začali v panice obvolávat své kolegy a známé s tím, že nejen oni, ale také xx a xy jsou v průseru. O celé kauze si začaly povídat celé Pardubice.Díky tomu se podařilo původní seznam postižených zdvojnásobit a ozvali se také první lidé ochotní svědčit. Tímto oněm firmám, co Váňu "vůbec neznají" za spolupráci, byť nechtěnou, děkuju nejen já, ale také Vrchní státní zastupitelství.

A co sněmovna? Tam Strýček oslnil…

 Přestože média o Váňovi píší jako o neznámém poslanci - jeho kolegové z ČSSD ho přeci jen znají. Miroslav Váňa totiž ví, že v politice není čas na hrdinství:"Někteří členové klubu dávají jako příklad hrůzy ze Zemanova comebacku chování poslance Miroslava Váni, který na lednové schůzce klubu zničehonic požádal o slovo a začal zkoprnělým kolegům vysvětlovat, že ačkoli se to o něm říká, tak nikdy proti Zemanovi nehlasoval, že vždy byl nejloajálnější straník. „Byla to potupná scéna. Ale teď je to prostě tak. Každý se bojí o místo na kandidátce...,“ říká poslanec Jozef Kubinyi."

Po dvou deci tyčí do hlavy

 Abychom nezapomněli - po druhé se během své závratné kariéry pan Váňa na stránky celostátního tisku dostal jako oběť přepadení. neznámí útočníci ho napadli před volbami v květnu 2006. Titulky bily na poplach: Poslance Váňu z ČSSD zmlátili surově železnou tyčí! Poslanec dostal zezadu dvakrát do hlavy - podle svých slov jednou rukou a jednou železnou tyčí.Incident na tiskové konfenci odsoudil předseda ČSSD  a k němu se připojili i zástupci ODS a dalších stran. Tyčí se přece politika nedělá. Pozoruhodné je, že nikdo se tenkrát neptal, proč by bezvýznamného anonymního poslance kdokoli napadal. Kvůli jeho anonymitě a neviditelné "práci" v parlamentu?

Co na to strýček?

 "Včera jsem po všech mítincích přijel domů, vykoupal se a šel do hospůdky, kam chodím. Vypil jsem dva vinné střiky a šel jsem v klidu domů. Uslyšel jsem za sebou kroky a potom ucítil, jak mne někdo zezadu nejdříve rukou a pak tupým předmětem, řekl bych skoro tyčí, silně uhodil do hlavy. Nikoho jsem neviděl, probral jsem se za nějakou dobu v kaluži krve a mnoho si toho nepamatuji," řekl k případu médiím Váňa. Ovšem... Když Váňu odvezla družka do nemocnice, lékaři přiznal, že upadl cestou z hospody.

"Nechtěl jsem tam o tom mluvit, takže jsem jim říkal, že nevím, jak se to stalo, že jsem asi někde upadl. Ráno, když jsem se z toho probral, mi ale třeštila hlava, proto budu muset do nemocnice ještě jednou," řekl Váňa.Další den panu Váňovi třeštila hlava, měl před sebou další předvolební mítink a tak logicky dospěl k závěru, že byl přepaden.Hlava Váňovi ani po tomhle zjištění třeštit nepřestala - nejspíš to byl důvod proč sezval novináře a prohlásil, že ho neznámí útočníci udeřili zezadu a železnou tyčí. Odřeninu a bouli měl Váňa ale na čele. Jindy investigativní novináři to přešli bez povšimnutí. Zdá se, že když vás na Pardubicku praští vzadu, tak boule vyskočí vpředu.

A čtenáři se diví

 Zato čtenáři novin byli zvídavější a tak Strýčkovi psali: "Autor: cyril | Datum: 31.5.2006 10:11:50Vážený pane poslanče! Přečetl jsem si na internetu diskusi k Vašemu údajnému přepadení cizími osobami a zarazilo mne, že mnozí účastníci diskuse se, stejně tak jako já, diví tomu, že jste ve výpovědi uvedl, že jste byl napaden zezadu a útočníka(y) jste neviděl, avšak zranění máte na hlavě zepředu na čele. Mnozí se tedy domnívají, že Vaše výpověď není pravdivá a neodpovídá skutečnosti. Někteří přímo uvědějí, že lžete. Nechtěl byste tedy na těchto Vašich stránkách, kde se chováte k tazatelům tak vstřícně, vysvětlit, jak může železná tyč použitá k útoku zezadu způsobit vážné zranění na čele? Kdybyste potřeboval nápovědu, poradím Vám uvést, že tato tyč byla výrazně zakřivená. A možná, že byste na téma lež a morálka mohl uveřejnit nějaký další moralizující článek v pátečních denících Bohemia. Cyril"

Kranice pro poslance

Pardubický Bulvár zřejmě zmínka o dvou deci vína zaujala a na svého poslance, milovníka vinných střiků si počíhal u jedné večerky.  Byla z toho hned jedna malá reportáž:"POSLANEC VÁŇA (ČSSD): Bere desetitisíce pije krabičáky 10/02/2009: Máte hluboko do kapsy a stydíte se, když na rozdíl od movitějších lidí kupujete laciné věci? Nyní už nemusíte! Bulvár získal informaci, že poslanec ČSSD za Pardubicko Miroslav Váňa si pravidelně kupuje v jedné z večerek v krajském městě krabicové víno a k tomu placatku tuzemáku. Na poslance, který k večerce dorazil v luxusním audi, jsme si počíhali a vyfotografovali."Nebudeme vás napínat. Strýček Váňa vše hned vysvětlil - studené zimní večery si žádají grog a svařák na zahřátí. Jen je třeba dát bacha, aby za vámi nestál někdo s tyčí.

Zač je v Pardubicích perník

Stále nevím, kdo je a kdo není strýček Váňa. Dům, který Váňa pstavil ve Starém Mateřově se odhaduje na 15 milionů korun. Ty neměl šanci nikdy legálně vydělat, ale je možné, že po poslanecké šichtě Váňa rád a dobře zedničí.

To, že jeho Audi 6 má  SPZ se čtyřmi nulami nemusí svědčit o korupci, ale třeba jen o dobrém vztahu k dopravní policii. Ale také o malém sebevědomí a velkém egu.

Někteří družstevníci podezřívají Váňovy lidi z korupce. Měli prý zfalšovat podpisy na plné moci tak, aby mohl stavební úřad vydat stavební povolení. Policie i státní zástupkyně konstatovali, že podpisy sice nejsou pravé, ale trestný čin se nestal. Koneckonců, kdo někdy nezfalšoval podpis rodičů v Žákovské knížce ať hodí kamenem. A někdo z toho holt nevyroste.

Když už jsme u těch drbů - Vypráví se, že Váňův řidič v oné legendární Audi 0000 vozil, prodával a nakupoval pervitin. To je, zdá se, už nehorázná šeptanda. Jediné, co totiž prokazatelné je, že řidič skončil na odvykací protidrogové kůře. A to svědčí jen o jediném. Práce pro strýčka Váňu je prostě záhul. A šofér už ví, zač je v Pardubicích perník.My ostatní se můžeme ve volbách svobodně rozhodnout. Vůbec tu neříkám nevolte ČSSD. Téhle strany, stejně jako jejího protějšku na pravici, je tu potřeba jako soli. Rozhodně ale řvu - Nevolte Strýčky Váni, ať jsou z jakkoli vám milé partaje. 

Jaroslav Novák Večerníček|čtvrtek 21. květen 2009 13:30|karma článku: 27,36|přečteno: 1261 x

Bere desetitisíce pije krabičáky

Máte hluboko do kapsy a stydíte se, když na rozdíl od movitějších lidí kupujete laciné věci? Nyní už nemusíte! Bulvár získal informaci, že poslanec ČSSD za Pardubicko Miroslav Váňa si pravidelně kupuje v jedné z večerek v krajském městě krabicové víno a k tomu placatku tuzemáku. Na poslance, který k večerce dorazil v luxusním audi, jsme si počíhali a vyfotografovali.

Zatímco expředseda sociální demokracie a někdejší premiér Miloš Zeman proslul svým zájmem o becherovku, poslanec a šéf pardubického bytového družstva Družba Miroslav Váňa našel zalíbení v daleko méně značkovém alkoholu. Tím, co řada lidí považuje za pití pro bezdomovce, rozhodně nepohrdne. Pro litrovku červeného schovanou v úhledné krabici za tři pětky si nepřišel poprvé. „Jé, dobrý den, pane poslanče, už jsem si skoro myslela, že jste se oběsil, tak dlouho jste u nás nebyl,“ vítala Váňu hned ve dveřích prodejničky paní za pultem. A sama věděla, že z možností červená-bílá dává poslanec přednost červenému vínu. Škatuli položenou vedle kasy pak doplnila placatkou rumíku a politika zkásla. „Ten krabičák samozřejmě nepiju tak, jak je, z něj si dělám svařáka,“ přiznal Bulváru Váňa, který po prvotním překvapení, že nás u nákupu vidí, ochotně zapózoval. „Ani ten rum nemám na přímé pití, pochopitelně. Ale v tomhle počasí přijde večer grog určitě vhod.“ Možná ale, že sociálně demokratický politik pociťuje na vlastní kůži, jaké na tom jsou rodiny s malými dětmi. Jeho dceři, kterou má ve svém partnerském svazku, je pět let, je tedy ve věku, kdy rodiče nestačí kupovat oblečení, že kterého jejich potomci rostou jak z vody. Nebo je jen Váňa skromný?

Zdroj: ibulvar.cz

Bojuje za obyčejné lidi. V audi

17.05.2010 - Kraj Pardubický - str. 02
Bojuje za obyčejné lidi. V audi

Představení kandidátů do sněmovny - Miroslav Váňa

Kdo se včas neohradí, toho začne poslanec ČSSD Miroslav Váňa oslovovat křestním jménem. K jeho tváři patří rozzářený úsměv, se kterým pevně tiskne lidem ruku, s nímž jde diskutovat za protestujícími studenty na mítinku předsedy ČSSD a se kterým shlíží i z billboardů.

Za osm let v parlamentu Váňa ničím zvláštním nevynikl, zato podstatně přibral a v krajském aparátu strany si vydobyl svoji loajalitou vůči jakémukoliv vedení ČSSD skoro neotřesitelnou pozici.

Málokdo má ale k typickému sociálnímu demokratovi tak daleko jako on. Jezdí automobilem Audi A6 se značkou 2E9-0000 za milion korun, které mu pořídilo stavební bytové družstvo Družba, jehož je předsedou představenstva. A jeho rozlehlá vila se také těžko dá srovnávat s panelákovým bytem stranického kolegy, hejtmana Radko Martínka. Přesto se Váňa staví do role strážce zájmu „obyčejných“ lidí: „Snahou všech sociálních demokratů je úspěch ve volbách, abychom mohli prosazovat politiku pro obyčejné lidi,“ prohlásil.

Tato jeho role se mu vymstila v Otázkách Václava Moravce, kde hájil režijní jízdenky pro železničáře a poněkud přepjal strunu, „Ti lidé tam dělají často v nelidských podmínkách a vy byste jim bral tuto drobnou radost?“ odstartoval veselí v sále Váňa. „Počkejte, já myslel, že v nelidských podmínkách dělají lidé v soukromých firmách, kteří jsou vykořisťováni kapitalisty,“ kontroval pohotově Moravec.

Váňa směšné situace skoro přitahuje. Před volbami 2006 svolal tiskovou konferenci, na které prohlásil, že ho při cestě z restaurace někdo zbil tyčí. Malá rána na hlavě, kterou ukázal novinářům, téměř nikoho nepřesvědčila. A lidé se mu smáli. „Mojí tragédií je, že mě útočník nezmlátil víc, lidé by mi pak věřili,“ stěžoval si tehdy.

A co lze Váňovi přičíst k dobrému? Poté, co několik let pravicové vedení magistrátu chválil, se začal chovat jako opoziční politik. Loni na podzim interpeloval kvůli chystané spalovně odpadů ministra životního prostředí Ladislava Mika. A při debatě krajských lídrů stran minulý týden vyšlo najevo, že z poslaneckých náhrad si bere podstatně méně peněz než lídři KSČM či ODS.

PORTRÉT Miroslav Váňa, ČSSD

Místo na kandidátce: 1.
Povolání: poslanec Které funkce už zastával: Zastupitel a radní Pardubic, poradce ministra pro místní rozvoj, členů Výboru Státního fondu rozvoje bydlení Proč se o něm mluví: Lídr ČSSD v kraji patří v sociální demokracii vždy ke křídlu, které je u moci. Ze zapřísáhlého Zemanovce se stal zastáncem Špidly, po té podporoval Grose, o kterém vždy mluvil familiérně jako o Standovi. O jeho loajalitu se nemusí bát ani současný předseda strany.

Foto popis|

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj

Kasičův soud: Povede poslance Váňu k soudu policie?

Pardubice - Obhájce bývalého dubinského starosty podal v soudní síni trestní oznámení pro zneužití pravomoci úřední osoby na státní zástupkyni

27.10.2011 19:30 aktualizováno 28.10.2011 21:10

U pardubického okresního soudu ve čtvrtek pokračoval soud s bývalým starostou Dubiny Jánem Kasičem a novinářem Svatoplukem Kodetem. 
Obžaloba oba viní z podplácení novinářů. Nabídkou peněz se prý snažili přimět reportéry TV Prima, aby zastavili natáčení a vysílání pořadu o Kasičově kontroverzní minulosti. Předání peněz měla zachytit skrytá kamera.

Soud pokračo
val výpovědí dalších svědků - mimo jiné i podnikatelů, kteří se měli angažovat v údajném zakoupení televizní reportáže. Předvolaní svědci vypovídali, že jim odkoupení televizní reportáže reportéři sami nabízeli s tím, že je to běžná praxe. Kasič prý na jedné ze schůzek zaplatit odmítl s tím, že reportáž neobsahuje nic objevného. Tato verze výpovědi ale hrubě nekoresponduje se záznamem, který televize pořídila na skrytou kameru, kde Svatopluk Kodet spolu s Kasičem přinesou reportérům obálku s částkou šedesát tisíc korun.


„To, co předvedli svědci povolaní obhajobou, je doslova na žalobu pro křivou výpověď. Ze schůzek, o nichž tvrdí, že jsme po nich požadovali peníze, máme pořízené audiozáznamy, které jasně dokazují, že u soudu odcitovali předem domluvenou verzi, která se nezakládá na pravdě,” uvedl reportér Bohumil Roub.
Soud bude pokračovat 23. listopadu, a to zejména proto, že se bez vysvětlení a omluvy nedostavili dva svědci, které si předvolala sama obhajoba. 

Je mezi nimi také poslanec za sociální demokracii Miroslav Váňa. „Předvolání k soudu se nepodařilo panu Váňovi doručit. Pokud nebude možné předvolání doručit ani do příštího stání, bude soud nucen požádat Policii České republiky o předvedení svědka,” řekl soudce Jan Šlosar. 

Kasičův obhájce také v soudní síni podal trestní oznámení pro zneužití pravomoci úřední osoby na státní zástupkyni. Tvrdí, že tzv. předstíraný převod mohou provést jen veřejní činitelé. Kodetův obhájce připojil stížnost na postup okresního státního zastupitelství.

Zdroj: http://pardubicky.denik.cz/zlociny-a-soudy/k-soudu-s-kasicem-a-kodetem-se-nedostavil-svedek.html

V úplatkářské kauze Kasič padlo i jméno Miroslava Váni

4.12.2010 5:55

Pardubice - Skryté kamery zachytily detaily jednání, které prý měl ze zákulisí dirigovat také sociálnědemokratický poslanec.

Televizní pořad Soukromá dramata, jehož reportéři se tentokrát zaměřili na dění kolem dubinského starosty Jána Kasiče, dokázal zaujmout. Zároveň měl za cíl poodhalit roušku toho, jak u nás fungují zdejší mocní.

„Mirek by byl rád, kdyby se tam v žádný souvislosti neobjevil,“ vysvětluje na záznamu ze skryté kamery Svatopluk Kodet reportérům TV Prima.
Mirkem je míněn Miroslav Váňa, poslanec ČSSD, který Kodeta podle jeho slov na schůzku vyslal. Když mu reportéři sdělují, že jim někdo hrozí zapálením domu, je překvapen.

„Tys k nám nejdřív přišel s nabídkou, že nám dáš šedesát tisíc,“ podivuje se reportér Roman Svoboda.
„Oni mi pak ale řekli, že to už je zařízený a že se s vámi domluvili,“ reaguje Kodet.
Reportéři působí zmateně. Z rozhovoru vyplývá, že předtím přes Kodeta jednali s Kasičem a Váňa do hry vstoupil až později.

S kým jednat?

„Já vůbec nevím, s kým mám jednat,“ pokračuje redaktor Svoboda. Když pak reportéři chtějí záruku toho, že na jejich rodiny nikdo nebude útočit, hovoří Kodet zase o poslanci Váňovi:

„Já teď zajdu za Mirkem a řeknu mu, co je to za koko.., protože oni nám tvrdili...“
„Snad za Honzou? (Kasičem – pozn. red.),“ ptá se Svoboda.

„Za tím taky, samozřejmě. Nejdřív ale za Mirkem, pak za Kasičem. Proč jsi nezavolal, že je to až takhle? Oni nám tvrdili, že to už je s váma domluvený, tak už jsem se o to dál nestaral,“ vysvětluje Kodet a odjíždí jednat s Váňou.

Ten si poté ale na údajný rozhovor s Kodetem o Kasičovi nevzpomíná. S Kodetem prý mluvil jen o nadcházející stranické konferenci.
Kodet poté, co měl odjet za Váňou, reportéry kontaktuje s tím, že už je vše zařízeno, objednané útoky jsou zastaveny, a následně zprostředkuje i setkání se starostou Kasičem.

„Všechno jsme to prověřili, zjistili, obvolali. Je to vyřízený,“ říká hned na úvod schůzky Kodet a Kasič ho doplňuje:

„Bylo to naprosto zbytečný, je to vyřízený. To nebylo z mojí hlavy,“ obhajuje se Kasič, kterého zase doplňuje Kodet:
„Já jsem s ním mluvil a on řekl, že to s váma vyřídí přes toho, co má za rohem tu hospodu, a tak jsme se doho přestali sr... a najednou se zjistilo, že to tak není,“ popisuje okolnosti objednání a zastavení útoku Kodet. O koho konkrétně jde, zatím televize Prima neuvedla.

Zdroj: http://pardubicky.denik.cz/zpravy_region/v-uplatkarske-kauze-kasic-padlo-i-jmeno-miroslava-.html

Majetkové příznání poslance Ing. Miroslava Váňi

Čerpání náhrad v roce 2011

Ing. Miroslav Váňa - Čerpání náhrad 2011

http://aktualne.centrum.cz/domaci/grafika/2012/03/23/velky-prehled-kolik-nas-stoji-poslanci/

Zpráva od Jaroslava - žádost o úplatek

Dobrý den, z vlastní zkušenosti, znám jednání pana Váňi, který si, bez ostychu říkal o pozornost. A i o opravě spár na domu na Dubině kde měl Byt. Cena nadhodnocena proti běžné a s odměnou pro pana Váňu asi rok 98. Z doslechu vím ještě o dvou firmách po kterých chtěl pan Váně pozornost. S přáním hezkého dne Jaroslav.

Zpráva od Honzy - vulgární mluva předsedy družstva

V kanceláři soudruha Váni na SBD Pardubice mluvil běžně pan Váňa takto: "Bohunko, proč sem zas ten ču.ák leze, pošli ho do p.dele, není objednaný". Prostě dobytek. Byl jsem toho párkrát svědkem, hnus.

Ludmila K., Hoštálkovy

Nic mi není do toho koho v Pardubicích zvolili, ale pokud se jedná o toho pana Vánu, který stojí nebo stál v čele byt.Družstva, tak skutečně ČSSD nedává záruku čisté politiky.Byl velký bojovník s korupcí a zajímavý je pohled do jeho majetkového přiznání, kde skoro každý z nás by se složil na chleba.Ovšem dům, který Váňa postavil ve Starém Mateřově se odhaduje na 15 milionů korun. Ty neměl šanci nikdy legálně vydělat, ale je možné, že po poslanecké šichtě Váňa rád a dobře zedničí.Jeho Audi 6 má SPZ se čtyřmi nulami nemusí svědčit o korupci, ale třeba jen o dobrém vztahu k dopravní policii. Je také zajímavá skutečnost, kdo mu odpustil špatné čerpání dotací a vč.pokuty skoro 16 milionů.Omlouvám se všem pokud se jedná o jiného Vánu Miroslava.Těch prohřešků je daleko více a z těchto důvodů nemám důvěru v ČSSD.